Katalizatory i filtry cząstek stałych Bosal

Katalizator Bosal

Asortyment katalizatorów Bosal obejmuje ponad 600 pozycji do popularnych marek i modeli samochodów.

Wszystkie katalizatory Bosal zapewniają optymalną przemianę szkodliwych gazów zawartych w spalinach, spełniając ostre wymagania niemieckiego certyfikatu TUV w zakresie norm emisji.

Każdy katalizator ceramiczny jest zaślepiony, owinięty i zapakowany dla ochrony kruchego elementu ceramicznego znajdującego się wewnątrz obudowy ze stali nierdzewnej.

Obecnie element ceramiczny coraz częściej zastępowany jest wkładem metalowym.

Opakowanie katalizatora firmy Bosal zawiera również niezbędne części montażowe (uszczelki, obejmy), zestawienie parametrów technicznych oraz wymagane atesty.


W odpowiedzi na potrzeby rynku, Bosal oferuje również tanie katalizatory uniwersalne, które można stosować w większości pojazdów poruszających się po drogach Europy.

Katalizator zamienia związki trujące takie jak CO (tlenek węgla czyli czad) i azotany, w związki nieszkodliwe takie jak dwutlenek węgla, azot i para wodna. Wewnątrz katalizatora znajdziemy specjalny wkład (ceramiczny bądź metalowy), który przypomina strukturę plastra miodu.

Współczesne katalizatory są katalizatorami trójdrożnymi co oznacza, że następują jednocześnie 3 reakcje chemiczne: dwie reakcje utleniania CO i HC do CO2 i H2O oraz reakcja redukcji CO i NOX do CO2 i N2. Podczas normalnej eksploatacji samochodu reakcje te powodują ograniczenie emisji szkodliwych związków w 85-90%, gdyż nie przez cały czas katalizator w pełni efektywnie funkcjonuje.

Elementy montażowe należy wymienić przy każdorazowej wymianie tłumika. Bosal poleca akcesoria firmowe Bosal w tym obejmy, jarzma i wysokiej jakości pastę termoutwardzalną, łączniki elastyczne. 


Katalog z częściami firmy Bosal